BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Ana Sayfa / Etkinlikler / “Hafızalı Doku”, Kohora Kitap Cafe’de tanıtıldı

“Hafızalı Doku”, Kohora Kitap Cafe’de tanıtıldı

naldovenFiliz Naldöven’in yeni şiir kitabı “Hafızalı Doku”, 13 Haziran Perşembe akşamı Kohora Kitap Cafe’de yapılan bir etkinlikle tanıtıldı. Naldöven’in kitabın hazırlanış sürecinden bahsettiği etkinlikte, Yaşar Ersoy ve Ümit İnatçı konuşma yaptılar.

Şiirlerin de okunduğu gecede, şiir ve edebiyat üzerine bir söyleşi gerçekleştirildi. Okurlar “Hafızalı Doku” kitabını alarak yazara imzalatma imkanı da buldular.

Khora kitaplığının on yedinci kitabı olan “Hafızalı Doku”, yayınevinin 3’üncü şiir kitabı olma özelliğini taşıyor. Filiz Naldöven’in 1999-2012 yılları arasında yazdığı şiirlerin seçkisinden oluşan kitap, “Yıktı Beni Metruk Bıraktı”, “Ada, Ayrılık, Sızı Çemberleri”, “Nar”, “Müzmin Bir Çıplak”, “Figür”, “Boşluk”, “Anka” isimli bölümlerden oluşmakta. Merter Refikoğlu’nun yayına hazırladığı kitabın kapak tasarımı Ümit İnatçı’ya sayfa tasarımı ise grafiker Ömer Tatlısu’ya ait.

1953’te Limasol’da doğan ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nde tahsil gören Fliz Naldöven’in 1987’de “Sevgidendoğma”, 1994’de Mağma Mavera” ve 1999’da “Aşk Beni Yıka” adlı şiir kitapları yayınlanmıştı. Şiirleri Yunanca, İngilizce ve Almanca’ya çevrilmiş olan edebiyatçının “Köşede Durmak” isimli bir de tiyatro oyunu bulunmakta.

şuna da bir bakın

Tamer Öncül’ün Son Kitabı “Büyüklere (Küçük) Masallar” Khora Kitap Cafe’de Tanıtılıyor

Tamer Öncül’ün son kitabı “Büyüklere (Küçük) Masallar”, 23 Mayıs Perşembe akşamı Lefkoşa Khora Kitap Cafe’de ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir