BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Ana Sayfa / Haberler / Ahmet An’ın yeni kitabı ‘İşçi Sınıfımızın İlk Öncüleri” çıktı

Ahmet An’ın yeni kitabı ‘İşçi Sınıfımızın İlk Öncüleri” çıktı

15Ahmet An Kitap TanıtımAraştırmacı-yazar Ahmet An’ın yeni kitabı “İşçi Sınıfımızın İlk Öncüleri” yayımlandı. Kitap, Khora yayınlarından çıktı.

Khora Kitap Cafe Direktörü Merter Refikoğlu’nun yaptığı açıklamaya göre,  “1958’e Kadar Emek Hareketinde Kıbrıslı Türkler” alt başlığıyla yayımlanan kitap; Mustafa Zeki Milalızade, Osman Vehbi Ahmet Raşit, Mustafa Bitirim, Hasan Şaşmaz, Ahmet Sadi, Derviş Ali Kavazoğlu, Fazıl Önder, Ahmet Yahya gibi sendikacıların yaşamlarını ve deneyimlerini içeriyor.

Londra’daki Toplum Postası Gazetesi’nde yayımlanan, sendikacılarla söyleşilerden alıntılar da içeren kitap, “1948 PEO ve KTİBK Sendikalarının İşbirliği Protokolü“ ve “1955 Kadın İşçiler Toplantısı” gibi belgeleri de okuyucuyla buluşturuyor.

Kitabı yayına hazırlayan ve önsözünü kaleme alan Besim Baysal, “Bugünkü devrimci mücadeleye ve sendikal harekete tarihsel anlamda zemin oluşturan bu insanlarımız onurları ile kavga verdiler, son nefeslerine kadar sınıf mücadelesinin içinde yer aldırlar… Ahmet An, yıllarca ağızdan ağıza anlatılan ancak isimleri birçok kitapta yer almayan mücadelecileri, tozlu raflardan hayatımızın gündemine taşıdı” ifadelerini kullandı.

Kapak ve sayfa tasarımı Ömer Tatlısu imzasını taşıyan 230 sayfalık kitapta,  fotoğraflar, belgeler ve ekler de yer alıyor.

şuna da bir bakın

Zeki Erkut’un Yeni Romanı “KRAL” Okurlara Tanıtıldı

Zeki Erkut’un yeni romanı “KRAL”, Lefkoşa’nın yeni mekanı Mod Cafe’de gerçekleştirilen bir etkinlikle okurlara tanıtıldı. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir