BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Ana Sayfa / Haberler / Dr. Bülent Dizdarlı’dan yeni kitap: “Kuyu Mezarları Ülkesi”

Dr. Bülent Dizdarlı’dan yeni kitap: “Kuyu Mezarları Ülkesi”

Bülent Dizdarlı - Kuyu Mezarları Ülkesi KapakBülent Dizdarlı’nın yeni kitabı “Kuyu Mezarları Ülkesi”, Khora Yayınları’ndan çıktı.

Roman türündeki eser, Khora Yayınları’nın 27’nci kitabı olma özelliğini taşımakta. Önsöz’ünde kişilerin ve olayların yazarın hayal ürünü olduğu belirtilen romanda anlatılanlar okuyucuya hiç de yabancı gelmeyecek. Yazarın dediği gibi “Aslında hikayelerimizdeki sorun sizin sorununuzdur. Çünkü Kıbrıslısınız. Yine farkındasınız ki Kıbrıs çok güzel bir adadır ve sahipleri de çok yamandır…”

1959 yılında Lefkoşa’da doğan yazar, Tabipler Birliği, Doğu Akdeniz Üniversitesi Eğitim Vakfı, İnsan Hakları Vakfı gibi kurumlarda başkanlık ve Yönetim Kurulu üyeliğinde bulunmuştur. Doktorluk mesleğinin yanı sıra çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı da yapan Dizdarlı’nın bu güne değin yayınlanmış kitapları “Dünyanın Merkezinde Hayatla Polemik”, “Güneşe Kaçmak” ve “İmhotep’in İzinde 50 Cefa 50 Deva” isimli eserleridir.

On üç bölümden oluşan “Kuyu Mezarları Ülkesi”, Akdenizli ve adalı olmak üzerine hikayelerden oluşmakta. “Bu küçük adanın üzerinde yüzyıllardır yaşanan iktidar ve erk savaşları hakkında bildiklerimizden midir nedir, anlatılan hikaye sizlere hiç de yabancı gelmeyebilir.”

“Kuyu Mezarları Ülkesi”, Khora Kitap Cafe ve tüm seçkin kitap evlerinde okuyucuya sunulmuştur.

şuna da bir bakın

Khora Yayınları’ndan Yaz İndirimi: “Çünkü yazda roman okunur”

Bugüne değin 70’e yakın kitaba imza atan ve ülkemiz yazarlarına da öncelik vererek sanat ve ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir