BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Ana Sayfa / Etkinlikler / DR. NİKOLAOS STELYA İLE KHORA YAYINEVİ’NDE SÖYLEŞİ

DR. NİKOLAOS STELYA İLE KHORA YAYINEVİ’NDE SÖYLEŞİ

istenmeyen bebeğin ölümü kapakKhora Yayınev’inden çıkan “İstenmeyen Bebeğin Ölümü” adlı politik inceleme türündeki kitap, 26 Mart Perşembe akşamı saat 19.00’da Khora Kitap Cafe’de tanıtılacak. Yazar, Türkolog ve araştırmacı gazeteci Dr. Nikolas Stelya’nın da katılacağı etkinlikte, Stelya’nın sunuşu ve Yayınevi yetkililerinin konuşlmalarının ardından katılımcıların soru ve yorumları da alınacak. “İstenmeyen Bebeğin Ölümü”nde Kıbrıslı Türk Basınında Ortaklık Cumhuriyeti Tecrübesi alt başlığıyla 1960-1963 dönemini anlatılıyor.

Dr. Nikolaos Stelya “İstenmeyen Bebek Kıbrıs Cumhuriyeti” isimli önceki kitabında 1955-1959 dönemi Kıbrıslı Türk basınına odaklanarak Kıbrıs Cumhuriyeti’nin doğumu sürecinde ortaya çıkan krizlerin kökenlerini masaya yatırdıktan sonra; şimdi de “İstenmeyen Bebeğin Ölümü” isimli kitapta 1960-1963 dönemini inceliyor. Stelya, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin üniter bir devlet mi yoksa bir tür federasyon mu olduğundan, 70/30 oranının devlet kademelerindeki uygulanışı ile ilgili sıkıntılara; iki toplumlu bir Kıbrıs ordusunun kurulması ile ilgili farklı yaklaşımlardan, yeni devletin NATO ile ilişkilerine kadar söz konusu döneme yansımış tüm tartışma başlıklarını bir araya getiriyor.

Münür Rahvancıoğlu’nun yayına hazırladığı kitabın kapak ve sayfa tasarımı grafiker Ömer Tatlısu’ya ait. 137 sayfalık kitap, dönemin çeşitli gazetelerinden alıntılar ve belgeler de içermekte.

“İstenmeyen Bebeğin Ölümü” adlı esere, Ledra Palace ışıkları karşısındaki Khora Kitap Cafe’den ve seçkin kitap evlerinden ulaşılabilir.

şuna da bir bakın

Zeki Erkut’un Yeni Romanı “KRAL” Okurlara Tanıtıldı

Zeki Erkut’un yeni romanı “KRAL”, Lefkoşa’nın yeni mekanı Mod Cafe’de gerçekleştirilen bir etkinlikle okurlara tanıtıldı. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir