BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Ana Sayfa / Etkinlikler / “Kelebekler Eksilmesin Başından” Khora’da tanıtıldı…

“Kelebekler Eksilmesin Başından” Khora’da tanıtıldı…

resize (1)Ziya Ormancıoğlu’nun, Khora Yayınlarından çıkan ve genç kuşak şairlerinden Halil Karapaşaoğlu tarafından hazırlanan “Kelebekler Eksilmesin Başından” adlı şiir kitabı, 16 Kasım Çarşamba akşamı düzenlenen söyleşi ile Khora Kitap Café’de tanıtıldı. Khora Kitap Cafe’de saat 19.00’da başlayan etkinlikte, şair Ziya Ormancıoğlu kitabının serüvenini ve hayatından kesitler anlattı. Sanatçı ve edebiyat severlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Ormancıoğlu okuyucuların kitaplarını da imzaladı.

Ziya Ormancıoğlu’nun, Khora Yayınlarından çıkan ve genç kuşak şairlerinden Halil Karapaşaoğlu tarafından hazırlanan “Kelebekler Eksilmesin Başından” adlı şiir kitabı, 16 Kasım Çarşamba akşamı düzenlenen söyleşi ile Khora Kitap Café’de tanıtıldı. Khora Kitap Cafe’de saat 19.00’da başlayan etkinlikte, şair Ziya Ormancıoğlu kitabının serüvenini ve hayatından kesitler anlattı. Sanatçı ve edebiyat severlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Ormancıoğlu okuyucuların kitaplarını da imzaladı.

Ormancıoğlu: “Kitap fikri hiç yoktu”

Yıllardır şiir yazmasına rağmen geçtiğimiz ay çıkan ‘Kelebekler Eksilmesin Başından’ kitabı  Ormancıoğlu’nun ilk kitabı. Bugüne kadar kitap basma fikri olmadığını söyleyen Ormancıoğlu kitabın serüvenini şöyle anlattı: “Aslında kitap basmak aklımda dahi yoktu. Şiirlerimin gazetede dahi yayınlanması beni tatmin ediyordu. Halil Karapaşaoğlu’nun girişimiyle şiirler kitap haline geldi. Arada umutsuzluğu düştüğümüz de oldu ama sonuçta kitap çıktı.”

Söyleşi boyunca içtenliği ve mütevaziliği ile dikkat çeken Ziya Ormancıoğlu hayatından kesitler de anlattı. Yaşamı boyunca pek çok farklı işte çalıştığını anlatan Ormancıoğlu şiir ile hayat arasındaki ilişkiye dikkat çekerek, bu iki olgunun birbirine bağlı olduğunu söyledi.

“Örgütlü mücadeleye inanıyorum”

Konuşmasında Ormancıoğlu, bol bol Orhan Veli’den ve Mevlana’dan alıntılara yer verdi. Ülkemizin içinde bulunduğu duruma da göndermeler yapan Ormancıoğlu, şiirini yanında memleketin durumuna dair fikirlerini de paylaştı. Ülkede değişimi ve devrimi savunan Ziya Ormancıoğlu örgütlü mücadelenin önemine de dikkat çekti.

Söyleşinin ardından Ormancıoğlu katılımcılarla bire bir sohbet ederek kitabını imzaladı.

şuna da bir bakın

Khora Yayınları’ndan Yaz İndirimi: “Çünkü yazda roman okunur”

Bugüne değin 70’e yakın kitaba imza atan ve ülkemiz yazarlarına da öncelik vererek sanat ve ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir