BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Ana Sayfa / Haberler / Khora Yayınları’nı tanıtan katalog çıktı

Khora Yayınları’nı tanıtan katalog çıktı

Ülkemizilogon genç ve iddialı yayınevlerinden Khora Yayınları, bugüne kadar bastığı 21 kitabını tanıttığı bir katalog çıkardı. Katalogda; şiir, öykü, anı, tarih, kuram, inceleme ve kültür-sanat alanlarında basılmış olan kitapların tanıtılmasının yanı sıra edebiyat ve sanat dergisi Arka Bahçe hakkında bilgiler de yer alıyor. Kataloğa, Ledra Palace ışıkları karşısındaki Khora Kitap Cafe’den ücretsiz olarak ulaşılabilir.

Yayın hayatına başlayalı 3 yıl gibi kısa bir süre olmasına rağmen çeşitli türlerde kitaplar basan Khora Yayınları, 21 kitaba ulaştı. Khora, kitaplarını kategorilere ayırarak tanıtan ve ücretsiz dağıtılan bir katalog basarak ülkemizde bir ilke daha imza attı. Özellikle Kıbrılsı sanatçı, araştırmacı ve yazarlarının kitaplarına öncelik vererek Kıbrıs Türk yazınının ve yayıncılığının gelişmesine katkıda bulunmayı hedefleyen Khora Yayınları’nın, Kıbrıs’la ilgili çeviri kitapları da bulunuyor.

2011 yılından itibaren her yıl bir şiir kitabı basan Khora Yayınları, bugüne değin Ziya Ormancıoğlu, Zeki Ali ve Filiz Naldöven’in şiir kitaplarını yayınladı. Öykü alanında, savaş karşıtı bir öykü yazarı olan Dr.Derviş Özer’in “O’na Selam Söyle” adlı eserini okuyucuya sunan Khora, ülkemizin tiyatro duayeni Yaşar Ersoy’un “Bir Ülkenin Yaşamında Rol Almak”, Erol Refikoğlu’nun “Miteroloji” ve Mahmut Anayasa’nın “İsyanım İşgale” adlı eserlerini de kültür sanat kategorisinde okuyucuyla buluşturdu. Anı kategorisinde, ülkemizin sevilen yazarlarından Aral Moral ve Yıltan Taşçı’nın eserlerine yayıncı olarak imza atan Khora, General Grivas adlı kitabı da çevirerek dilimize kazandırdı. Kataloğun tarih bölümünde ise Ahmet An, Ulus Irkad, Dr.Nazım Beratlı gibi değerli araştırmacılarımızın yanı sıra Panicos Neokleus, Tabitha Morgan ve Gavin Menzies’in çeviri eserleri de bulunmakta. Kuram alanında, Kıbrıs sorununu inceleyen Niyazi Kızılyürek ve Dr.Nazım Beratlı’nın daha önce basılmış ve tükenmiş kitapları “Paşalar Papazlar” ile “Kıbrıs’ta Ulusal Sorun” yeniden okuyucuya sunuldu. İnceleme kategorisinde Kıbrıs Komplosu adlı eser ile Nikolas Stelyas’ın “İstenmeyen Bebek Kıbrıs Cumhuriyeti” ve “Türkiye’nin Milliyetçilikle İmtihanı” adlı kitapları Khora yayınlarından çıktı.

21 kitabın tanıtıldığı kataloğa ve Khora Yayınlarından çıkan kitaplara Ledra Palace ışıkları karşısındaki Khora Kitap Cafe’den ulaşılabilir.

şuna da bir bakın

Zeki Erkut’un Yeni Romanı “KRAL” Okurlara Tanıtıldı

Zeki Erkut’un yeni romanı “KRAL”, Lefkoşa’nın yeni mekanı Mod Cafe’de gerçekleştirilen bir etkinlikle okurlara tanıtıldı. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir