BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Ana Sayfa / Etkinlikler / KHORA’DA YILIN SON ETKİNLİĞİ COŞKULU GEÇTİ

KHORA’DA YILIN SON ETKİNLİĞİ COŞKULU GEÇTİ

LsaYıl boyunca, edebiyat, tarih, politika gibi çeşitli alanlarda onlarca kitaba imza atan Khora Yayınları, yılın son etkinliği olarak Kıbrıs Komünist Partisi Tarihi – Sömürgecilik, Sınıf ve Kıbrıs Solu” isimli kitabın tanıtım ve imza günü gerçekleştirdi.

27 Aralık Cumartesi günü, Kıbrıs’ın kuzeynden ve güneyinden yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinliğe kitabın yazarı Yiannos Katsourides, çevirmeni Kıyal Eresen ve editörü Münür Rahvancıoğlu konuşmacı olarak katıldı. Söyleşide okurların soru ve yorumları da alınarak yazar, çevirmen ve Yayınevi yetkilileri tarafından cevaplandı. Katılımcılar, kitaplarını imzalatma ve Khora Kitap Cafe’nin yeni yıl hediyesi olan kitaplarını alma imkanı da buldular.

resizeKitap, resmi tarihte sözü edilmeyen ancak Kıbrıs’ın her iki halkından emekçileri arasında bir efsaneye dönüşmüş olan Kıbrıs Komünist Partisi’ni ve onu teri ile, kanı ile, düşünceleri ve eylemleri ile var eden komünistleri anlatmaktadır. “Kıbrıs Komünist Partisi Tarihi – Sömürgecilik, Sınıf ve Kıbrıs Solu” kitabı, bağımsız bir Kıbrıs için, halkların kardeşliği için, evrensel oy hakkı için, işçi sınıfının ekonomik ve siyasal kurtuluşu için mücadeleden vazgeçmeyenlerin hikayesini merak edenlere önemli bir kaynak eser olarak gösteriliyor.

şuna da bir bakın

Zeki Erkut’un Yeni Romanı “KRAL” Okurlara Tanıtıldı

Zeki Erkut’un yeni romanı “KRAL”, Lefkoşa’nın yeni mekanı Mod Cafe’de gerçekleştirilen bir etkinlikle okurlara tanıtıldı. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir