BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Ana Sayfa / Etkinlikler / “Kıbrıslı Türk Edebiyatında Hüseyin Irkad” Kitabı Khora Kitap Cafe’de Tanıtıldı

“Kıbrıslı Türk Edebiyatında Hüseyin Irkad” Kitabı Khora Kitap Cafe’de Tanıtıldı

ulus ırkad 1 Ulus Irkad’ın hazırladığı “Bafta ve Mağusada Yazdığı Şiirleriyle Kıbrıslı
Türk Edebiyatında Hüseyin Irkad” adlı kitap, Khora Kitap Cafe’de gerçekleştirilen bir etkinlikle okurlara tanıtıldı. Etkinlikte, Ulus Irkad ve Khora Kitap Cafe Direktörü Mustafa Keleşzade’nin sunumlarının ardından katılımcıların soru ve yorumları da alındı. Ayrıca okurlar, kitaplarını yazara imzalatma ve Hüseyin Irkad’ın şiirleri hakkında sohbet etme olanağı da buldular.

 

Khora Yayınevi’nin 30. kitabı olan eser, Hüseyin Irkad’ın hayatını ve şiirlerini, Kıbrıs’taki tarihsel olaylarla ve sosyal yaşamla birlikte eulus ırkad etknlikle alarak okuyucuya aktarmakta.

 

Kitap, Mağusalı Okurlarla da Buluşacak

 

Khora Yayınevi’nden verilen bilgiye göre, “Bafta ve Mağusada Yazdığı Şiirleriyle Kıbrıslı Türk Edebiyatında Hüseyin Irkad” kitabı, benzer bir etkinlikle Mağusalı okurlarla da buluşacak. 16 Ekim Perşembe günü saat 19.30’da MAGEM’de gerçekleştirilecek söyleşi ve imza gününe tüm Mağusalı kitap severler davet edildi.

 

Hüseyin Irkad, 1933’te Lefkoşa’da doğdu. Çok yoksul bir ailenin en büyük çocuğu olmasından dolayı da ailesinin bütün sorumluluklarını üzerinde taşıdı. Kıbrıs’ın İkinci Dünya Savaşı öncesi yaşadığı sıkıntılar ve politik çalkantılar yaşamını ve sanulus ırkad 2atını etkiledi. Kitabın yazarı Ulus Irkad ise 1957 Baf doğumlu. Çocukluğu ve okul çağları
çatışma ve savaş yılları içerisinde geçmiştir. 1974 olaylarında mevzide savaşın tüm korkunç manzaralarına şahit olmuş, bazı arkadaşlarını kaybetmiştir. Esirlik yaşamış ardından Mağusa’ya yerleşmiştir. Öğretmenlik mesleğinin yanı sıra çeşitli gazete ve dergilerde makale ve sanat yazıları yazmıştır. Kitaplarından bazıları “1974 Baf Çarpışmaları ve Kocatepe Olayı”, “Umudumuzun Yeşil Adası Kıbrıs”tır.

şuna da bir bakın

Khora Yayınları’ndan Yaz İndirimi: “Çünkü yazda roman okunur”

Bugüne değin 70’e yakın kitaba imza atan ve ülkemiz yazarlarına da öncelik vererek sanat ve ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir