BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Ana Sayfa / Etkinlikler / “Kuyu Mezarları Ülkesi”nin tanıtım ve imza günü yapılacak

“Kuyu Mezarları Ülkesi”nin tanıtım ve imza günü yapılacak

xxxxKhora Yayınları’ndan çıkan, Dr. Bülent Dizdarlı’nın yeni kitabı “Kuyu Mezarları Ülkesi”, 17 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek bir etkinlikle okurlara tanıtılacak.

Saat 10.00’da başlayacak olan etkinlik Ledra Palace ışıkları karşısındaki Khora Kitap Cafe’de yer alacak. Yazarın sunumu ile başlayacak olan söyleşi, okurların yorumlarının alınması, sorularının cevaplanmasıyla devam edecek ve dileyen okurlar kitap alıp imzalatma imkanı da bulacaklar.

Roman türündeki eser, Khora Yayınları’nın 27’nci kitabı olma özelliğini taşımakta. Önsöz’ünde kişilerin ve olayların yazarın hayal ürünü olduğu belirtilen romanda anlatılanlar okuyucuya hiç de yabancı gelmiyor. Yazarın dediği gibi “Aslında hikayelerimizdeki sorun sizin sorununuzdur. Çünkü Kıbrıslısınız. Yine farkındasınız ki Kıbrıs çok güzel bir adadır ve sahipleri de çok yamandır…” On üç bölümden oluşan “Kuyu Mezarları Ülkesi”, Akdenizli ve adalı olmak üzerine hikayelerden oluşmakta. “Bu küçük adanın üzerinde yüzyıllardır yaşanan iktidar ve erk savaşları hakkında bildiklerimizden midir nedir, anlatılan hikaye sizlere hiç de yabancı gelmeyebilir.”

1959 yılında Lefkoşa’da doğan yazar, Tabipler Birliği, Doğu Akdeniz Üniversitesi Eğitim Vakfı, İnsan Hakları Vakfı gibi kurumlarda başkanlık ve Yönetim Kurulu üyeliğinde bulunmuştur. Doktorluk mesleğinin yanı sıra çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı da yapan Dizdarlı’nın bu güne değin yayınlanmış kitapları “Dünyanın Merkezinde Hayatla Polemik”, “Güneşe Kaçmak” ve “İmhotep’in İzinde 50 Cefa 50 Deva” isimli eserleridir.

şuna da bir bakın

Khora Yayınları’ndan Yaz İndirimi: “Çünkü yazda roman okunur”

Bugüne değin 70’e yakın kitaba imza atan ve ülkemiz yazarlarına da öncelik vererek sanat ve ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir