BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Ana Sayfa / Haberler / Niyazi Kızılyürekin “Paşalar Papazlar” Adlı Kitabı Çıktı

Niyazi Kızılyürekin “Paşalar Papazlar” Adlı Kitabı Çıktı

kapak1Niyazi Kızılyürek’in “Paşalar Papazlar” adlı kitabı, 2. baskı olarak Khora yayınlarından çıktı.

“Kıbrıs ve Hegemonya” alt başlığını taşıyan kitap, Kıbrıs sorununu tüm boyutlarıyla ve çok yönlü ilişkilerin her birine ayrı ayrı odaklanarak çözümlüyor.

Khora Kitap Cafe’den verilen bilgiye göre, ilk baskısı 1988 yılında yapılmış olan ve uzun bir zamandır baskısı tükendiği için yeni kuşakların ulaşamadığı “Paşalar Papazlar”, Kıbrıs’ın ve Kıbrıslıların içerisinde bulunduğu bağımlılık sarmalını, diyalektik yöntemin ışığı altında irdeleyen bir kitap.

Niyazi Kızılyürek’in 1974’ten bugüne nasıl gelindiğini anlatan kapsamlı bir önsözü ile okuyucuya sunulan kitap, “Belgeler” bölümünde önemli kaynakları Türkçe ve İngilizce olarak içermekte.

Kitabın yazarı Akademisyen yazar Niyazi Kızılyürek, İngilizce, Yunanca, Almanca ve Fransızca yayınlanan pek çok bilimsel tez ve makaleye imza atmasının yanı sıra “Duvarımız” belgeseli ve “Kıbrıs Sorununda İç ve Dış Etkenler” kitabı ile tanınmakta.

Kapak ve sayfa tasarımını Ömer Tatlısu’nun gerçekleştirdiği, Münür Rahvancıoğlu tarafından yayına hazırlanan ve İngilizce redaksiyonunu Başak Önel’in yaptığı 150 sayfalık “Paşalar Papazlar”, Khora Kitap Cafe ve tüm kitapçılardan 14 TL’ye temin edilebilir.

Kaynak : http://www.kktcmedya.com/h1831-niyazi_kizilyurekin_pasalar_papazlar_adli_kitabi_cikti.html#ixzz3aysWxY30

şuna da bir bakın

Khora Yayınları’ndan Yaz İndirimi: “Çünkü yazda roman okunur”

Bugüne değin 70’e yakın kitaba imza atan ve ülkemiz yazarlarına da öncelik vererek sanat ve ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir