BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Ana Sayfa / Etkinlikler / Niyazi Kızılyürek’le “Paşalar Papazlar” Kitabı ve Kıbrıs Sorunu Üzerine Söyleşi

Niyazi Kızılyürek’le “Paşalar Papazlar” Kitabı ve Kıbrıs Sorunu Üzerine Söyleşi

niyazikizilyurek2. Baskısı Khora yayınlarından çıkan Niyazi Kızılyürek’in “Paşalar Papazlar” adlı kitabı, 1 Haziran Çarşamba akşamı saat 19.00’da Khora Kitap Cafe’de yapılan bir etkinlikle tanıtıldı. Söyleşide, Kıbrıs sorunu da çeşitli boyutlarıyla tartışmaya açıldı.

İlk baskısı 1988 yılında yapılmış olan ve uzun bir zamandır baskısı tükendiği için yeni kuşakların ulaşamadığı “Paşalar Papazlar”, Kıbrıs’ın ve Kıbrıslıların içerisinde bulunduğu bağımlılık sarmalını, diyalektik yöntemin ışığı altında irdeleyen bir eser. Niyazi Kızılyürek’in 1974’ten bugüne nasıl gelindiğini anlatan kapsamlı bir önsözü ile okuyucuya sunulan “Paşalar Papazlar”, “Belgeler” bölümünde önemli kaynakları Türkçe ve İngilizce olarak içermekte. Yayınevi’nin notunda da belirtildiği gibi; “Tarihsel bir çok etkenin de sonucu olarak çok faktörlü bir denklem haline gelen Kıbrıs sorununa dair söylenecek her sözü söyleyen bir kitaptan değil, kullandığı yöntem itibarıyle her olguyu yorumlamaya olanak veren bir yaklaşımdan bahsediyoruz. İşte Paşalar Papazlar’da hala yeni olan bu yaklaşımdır.”

Akademisyen yazar Niyazi Kızılyürek, İngilizce, Yunanca, Almanca ve Fransızca yayınlanan pek çok bilimsel tez ve makaleye imza atmasının yanı sıra “Duvarımız” belgeseli ve “Kıbrıs Sorununda İç ve Dış Etkenler” kitabı ile tanınmakta.

Kapak ve sayfa tasarımını Ömer Tatlısu’nun gerçekleştirdiği, Münür Rahvancıoğlu tarafından yayına hazırlanan ve İngilizce redaksiyonunu Başak Önel’in yaptığı 150 sayfalık “Paşalar Papazlar”, 14TL fiyatı ile Khora Kitap Cafe ve tüm kitapçılardan temin edilebilir.

şuna da bir bakın

Khora Yayınları’ndan Yaz İndirimi: “Çünkü yazda roman okunur”

Bugüne değin 70’e yakın kitaba imza atan ve ülkemiz yazarlarına da öncelik vererek sanat ve ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir