BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Ana Sayfa / Etkinlikler / “Ona Selam Söyle” adlı kitap, Khora Kitap Cafe’de tanıtıldı

“Ona Selam Söyle” adlı kitap, Khora Kitap Cafe’de tanıtıldı

selamDr. Derviş Özer’in kaleme aldığı savaş karşıtı Kıbrıs öykülerinden oluşan “Ona Selam Söyle” adlı kitap, Khora Kitap Cafe’de tanıtıldı.

28 Kasım Perşembe akşamı gerçekleştirilen etkinlikte kayıplarla ilgili tanıklıklar da paylaşıldı ve duygusal anlar yaşandı. Etkinliğe, Derviş Özer’in yanı sıra, kitabı yayına hazırlayan Mine Balman ve gazeteci yazar Sevgül Uludağ ile edebiyatçı Gürgenç Korkmazel de katılarak konuşma yaptılar. Şair Jenan Selçuk da kayıplarla ilgili bir şiirini katılımcılarla paylaştı. Kayıplar konusunda, edebiyat ve öykü alanında yapılan çalışmaların barış kültürünün oluşmasında önemli bir yeri olduğunun vurgulandığı söyleşinin ardından okurlar, yazarla sohbet etme ve kitap imzalatma imkanı da buldular.

“Ona Selam Söyle” Savaşta Yakınlarını Kaybeden Tüm Annelere İthaf Edilmiş

Khora Kitaplığının 20. kitabı olan “Ona Selam Söyle”, yayınevinin öykü alanındakli ilk çalışması. Dr. Derviş Özer, birbirinden duygulu ve Kıbrıslılara kendini hatırlatan öykülerden oluşan bu kitabını, savaşta yakınlarını kaybetmiş adanın tüm annelerine ithaf etmekte. Kitaptaki öyküler, en korkunç acıları edebi bir akıcılık içerisinde dile getirerek, savaş travmalarının aşılması için adım atıyor. Barışa edebiyat alanından katkı sunan “Ona Selam Söyle”, kayıplar konusunda öykü alanındaki ilk çalışma olma özelliğini de taşımakta.

şuna da bir bakın

Khora Yayınları’ndan Yaz İndirimi: “Çünkü yazda roman okunur”

Bugüne değin 70’e yakın kitaba imza atan ve ülkemiz yazarlarına da öncelik vererek sanat ve ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir