BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Ana Sayfa / Etkinlikler / Uçurumlu Mavi Oda Khora’da Tanıtıldı

Uçurumlu Mavi Oda Khora’da Tanıtıldı

28 Mart sabahı Şair Feriha Altıok’un konuk olduğu etkinlikte yeni çıkan “Uçurumlu Mavi Oda” kitabı ve şiir üzerine söyleşi yapıldı. Etkinliğe okurların yanı sıra sanatçı ve yazarlarımızdan da yoğun ilgi vardı. Neriman Cahit, Mehmet Kansu, Tamer Öncül, Emel Kaya, Ümit İnatçı, Cenk Mutluyakalı, Hüseyin Ağlamaz, Serkan Soyalan, Hakan Ça5
kmak gibi sanat, edebiyat ve basın dünyamızın önemli isimleri Khora Kitap Cafe’de biraraya gelerek kitap ve şiir üzerine söyleştiler.

Khora Yayınları’nın 35. kitabı olan “Uçurumlu Mavi Oda”nın kapak tasarımı Ümit İnatçı’ya ait. Nazen Şansal’ın yayına hazırladığı kitabın dizgisi E. Sabih Benzetsel, sayfa tasarımı ise grafiker Ömer Tatlısu tarafından gerçekleştirildi.

Neriman Cahit, Filiz Naldöven ve Faize Özdemirciler’in de Feriha Altıok’un şiiriyle ilgili görüşleri ile değer kattığı kitabın “Editörün Notu” başlıklı yazısında “Alışılagelmiş anlatımlar yerine kendine özgü bir lirizim yakalayan Altıok’un şiirini okurken, duygu belleğiniz ile düşünce belleğiniz birbirinin içine geçip tüm benliğinizi sarmalamakta, sarsmakta…” ifadelerine yer verilmiş.

1946 yılında Elye’de doğan Feriha Altıok, Lefkoşa Kız Lisesi’ni ve Samsun Eğitim Enstitüsü Edebiyat Bölümü’nü bitirdi. 2Çeşitli okullarda Türkçe öğretmenliği yaptıktan sonra emekli oldu. Şiirleri, Kıbrıs ve Türkiye’nin çeşitli sanat ve edebiyat dergilerinde yayımlandı, İngilizce ve Yunanca’ya çevrildi. Şiir kitapları Fidancığın Çilesi (1985), Hele Bir Düşün (1987), Şiirle Söyleşi (1991), Adı Aşka Çağrılı (1993), Ruhumsan Korkarım (1999), Asılmaya Ay (2004) ve Çiçeklerimin Sulama Zamanıdır (2009). Ayrıca Gözleri Sen Kuş isimli düzyazı şiir türünde bir kitabı vardır.1

şuna da bir bakın

Khora Yayınları’ndan Yaz İndirimi: “Çünkü yazda roman okunur”

Bugüne değin 70’e yakın kitaba imza atan ve ülkemiz yazarlarına da öncelik vererek sanat ve ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir