BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Ana Sayfa / Etkinlikler / Zeki Ali’den yeni bir şiir kitabı: “Kuş Dili”

Zeki Ali’den yeni bir şiir kitabı: “Kuş Dili”

Kus Dili Zeki Ali+Lefkoşalı şairlerimizden Zeki Ali’nin 2005-2010 yılları arasındaki şiirlerinden oluşan “Kuş Dili” isimli kitap Khora Yayınları’ndan çıktı.

Genç ama iddialı bir yayınevi olan Khora Kitaplığı’nın dokuzuncu kitabı olan “Kuş Dili”, ikinci şiir kitabı olma özelliğini de taşıyor.

Kitabı, Halil Karapaşaoğlu yayına hazırlarken, düzeltilerini edebiyat öğretmeni Yıltan Taşçı üstlendi. Sayfa ve kapak tasarımını ise grafiker Ömer Tatlısu yaptı.

Zeki Ali ve Eserleri

1951 yılında Lefkoşa’da doğan Zeki Ali şiire ortaokul yıllarında başladı. İlk kitabı Bayan Mavi’yi lise son sınıftayken 1970’te yayımladı. 1973-1992 yılları arasında Kanada’da yaşadı. Kıbrıs’a döndükten sonra BRT’de müzik programı sunuculuğuna başladı ve halen bu görevine devam etmektedir. Bu güne değin yedi şiir kitabı yayımlandı. Ayrıca Güney Kıbrıslı şair müzisyen Haji Mike ile iki toplumlu bir müzik grubu kurarak çeşitli albümler çıkardı. Zeki Ali, Çaba, Pygmalion, İnsanzamanmekan gibi dergilerde editörlük yapmasının yanı sıra Sanatçı ve Yazarlar Birliği’nde  başkanlık görevinde bulundu. Şairin yayımlanmış kitapları; “Bayan Mavi”, “Yolcukuş”, “Rüzgar Kasideleri”, “Tenden Daha Derinde”,  “Sonsuz Bir Efsane”, “Sürüden Ayrılan Şaman”, “Taş Uyur Ruh Gezer” ve son olarak “Kuş Dili”dir.

Khora’da Şairle Söyleşi ve Kitap Tanıtımı

Şair Zeki Ali, 18 Temmuz Çarşamba akşamı saat 19.00’da Khora’nın konuğu olacak ve okurlarına yeni kitabını tanıtacak.

Etkinlikte, Kıbrıslı Türk şiiri ve “Kuş Dili” kitabı üzerine bir söyleşi gerçekleştirilecek. Şiirlerin de okunacağı gecede dileyen okurlar şaire soru sorma ve kitap alıp imzalatma imkanı da bulacaklar.

Ledra Palace ışıkları karşısında yer alan Khora Kitap Cafe’de gerçekleşecek olan etkinliğe tüm şiir severler davetlidir.

şuna da bir bakın

Khora Yayınları’ndan Yaz İndirimi: “Çünkü yazda roman okunur”

Bugüne değin 70’e yakın kitaba imza atan ve ülkemiz yazarlarına da öncelik vererek sanat ve ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir